fbpx
 • Po – PIA: 7:00 – 16:00
 • Sobota: 7:30 – 11:00
 • Nedeľa: ODDYCHUJEME
 • O nás

  AB – Stavebniny Púchov | Lúky

  Ako spoločnosť sme vznikli už v roku 2009, pod pôvodným názvom ASKEN SLOVAKIA, pričom sme sa zaoberali vyložene predajom strešných krytín.

  Od roku 2011, sme sa však rozhodli otvoriť stavebniny v obci Lúky – v okrese Púchov. Práve tu som kúpil pozemok, na ktorom pôvodne rástlo obilie a v priebehu polroka sme vybudovali veľmi skromné stavebniny, ktoré naplno zamestnávali 2 ľudí – mňa a moju manželku, ktorá je dodnes nie len mojou oporou, no aj oporou našich stavebnín.

  Pobočka Púchov

  Poctivá denná práca a profesionálny prístup k Vám, našim zákazníkom, zabezpečili rozvoj spoločnosti a v roku 2012 nám umožnili odkúpiť aj vedľajší pozemok, na ktorom dodnes stoja naše skladové priestory.

  Koncom roku 2013 sme spoločnými silami otvorili ďalšiu – našu druhú pobočku v Púchove, čo pre spoločnosť a naše služby pre zákazníkov znamenalo veľký posun vpred.

  V roku 2014 sme ako AB-stavebniny vstúpili do SOAS – Slovenskej obchodnej aliancie stavebnín, čo potvrdzuje poctivý prístup a prínos pre našich zákazníkov. S nástupom roku 2015 som sa rozhodol kúpiť a zrekonštruovať starú budovu mlyna, ktorá bola v dezolátnom stave, a tým jej vdýchol nový život. Rozsiahlou rekonštrukciou sa historickú budovu podarilo zachrániť a tým sa naša pobočka v Púchove presťahovala do nových a vlastných priestorov.

   

  Pobočka Lúky

  Aktuálne ako spoločnosť zamestnávame 15 zamestnancov a predovšetkým skvelých ľudí, pričom v roku 2019 sme svoje služby rozšírili o kúpeľňové a interiérové štúdio, s možnosťou 3D návrhu kúpeľní. Toto štúdio je rozšírené o sortiment ako sú obklady a dlažby, podlahy, interiérové dvere či sanita.

  V súčasnosti si ako spoločnosť AB stavebniny držíme svojich verných zákazníkov najmä svojim ľudským a individuálnym prístupom a poctivou prácou.